Niewinne złego początki

Przed wiekami, a dokładniej w zeszłym wieku … albo jeszcze dokładniej na przełomie wieków … pewien szczyl zajmujący się grafiką już zawodowo stał przed pewną wystawą. Na wystawie stał iMac G3, i był kompletnie obłędny i kompletnie nieosiągalny.

_
Tak, to byłem ja kiedy pierwszy raz ujrzałem komputer który ze względu na wygląd zapragnąłem mieć. W Polsce gdzie to się działo dla młodego człowieka który pracował jako Dyrektor Kreatywny jednak komputer był niedostępny (ze względu na cenę).

Ale moje doświadczenia z produktami jest dużo starsze, będąc jeszcze w szkole artystycznej miałem praktyki w firmie składającej książki telefoniczne (tak kiedyś drukowało się książki z numerami telefonów do ludzi i firm) maiłem okazję pracować na „Macach”. Pierwszy raz usiadłem przy Macintosh Performa 6500.

To doświadczenie też zostawiło ślad. Pamiętam do dziś jak zrobiłem jakieś reklamy do książki i musiałem je zapisać na dyskietce aby przekazać do weryfikacji. O ile dyskietkę włożyłem, poradziłem sobie z zapisem i umiarkowanym zachwytem że dyskietka sama na pulpicie się pokazała, o tyle z wyjęciem jej już tak łatwo nie poszło. Próbując wyjąć dyskietkę obejrzałem komputer z 5 stron i już się zabierałem za obejrzenie go od spodu, kiedy kobieca ręka chwyciła myszkę i wywaliła mi dyskietkę do kosza.

Minę musiałem mieć zacną, bo właścicielka ręki mocno parsknęła śmiechem. Jako właściciel kilku PC-tów do łba by mi nie przyszło że można softwarowe wyjąć z napędu cokolwiek. Wtedy zakochałem się w produktach Apple, ale to były dalej bure skrzynki. Pełną miłością zapałałem na widok iMac przed szybą jedynego sklepu ze sprzętem Apple w Polsce.

macmuzeum.Moim pierwszym komputerem z nadgryzionym jabłkiem był Mac Mini G4. Kolejnym już MacBook Pro Alu Unibody i tak już zostało.

Ale fascynacja designem klasycznych komputerów pozostała. Kiedy ich ceny spadły, albo moje zarobki stały się na tyle dobre że kupno przedmiotu ze względu na jego walor estetyczny i sentyment był możliwy, kupiłem do biura jako dekoracje Power Mac G4 Cube. Zaraz potem pojawił się iMac G4 i dalej już poszło z górki.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Top